
Electric Prover - Stainless Steel, 490 X 690 X 1660 Mm, Steel Finish, Single Phase 2 Kw Power, 13 Tray Capacity, Fully Automatic
Price: 21500.00 INR / Piece
(21500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Product Type | Baking Equipment |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Flour Capacity | 13 Trays |
| Capacity | 13 Tray T/hr |
| Power | Electric |
| Bowl/Pan Size | 16" x 24" |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Temperature Range | Upto 110 C Celsius (oC) |
| Voltage | 220 Volts - 1P - 50 Hz |
| Dimension (L*W*H) | 490 x 690 x 1660 mm |
| Weight | 30 Kgs Kilograms (kg) |
| FOB Port | Gurgaon |
| Supply Ability | 5-100 Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Color | Silver |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 21500.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Bresco |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Retailer
Employee Count
25
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AKCPM1813D1ZR
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AKCPM1813D1ZR
Gurugram, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Manan Sukhpal
Address
Plot No. 544 P, Pace City II, Sector -37 Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






















