
Electric Powered Semi-automatic Multi-track Packaging Machine - Metal, 9-12 Kw, Silver | Excellent Functionality, Less Power Consumption, Minimum Maintenance
Price: 162400.00 INR
(145000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
268500.00 INR / Piece
Weight :
2.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Multi-Function Packaging Machines |
| Material | Metal |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Warranty | 12 Months |
| FOB Port | Yes |
| Payment Terms | Paypal, Others |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Cost extra |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 350.00 cm |
| Weight | 2.00 Tonne |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Color | Silver |
| Packsize | 1 |
| Price | 145000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 350.00 cm |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 350.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 268500.00 INR |
| Brand Name | Tirupati Packaging System |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Shipping Type | order_percent |
| Shipping Rate | 6.00 |
| GSTIN | 12% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Power : 9-12 kw
Function : Packing
Features :-
Excellent Functionality
Less Power Consumption
Minimum Maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tirupati Packaging System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Tirupati Packaging System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Arvind Srivastav
Address
Plot No. 98 B, Sunrise Colony, Gas Godam Road, Village : Mawai, Naher Par, Faridabad, Haryana, 121001, India
multi track packing machine in Faridabad
Report incorrect details








































