
Electric Powered Drilling Attachment - Mild Steel, 500x300x200 Mm, 220-380 V, 50 Hz | Precise Drilling, Durable Design, Easy Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Electricity |
| Machine Material | Mild Steel |
| Voltage | 220-380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 50 kg |
| Dimensions | 500x300x200 mm |
| Usage | Woodworking machines, drilling precise holes in wood |
| Features | Precise drilling, Easy operation, Durable design, Efficient use, Reliable power |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:-
Power SourceElectricity
Machine MaterialMild Steel
Voltage220-380 v
Frequency50 Hz
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shiv Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from Shiv Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Babulal Sharma
Address
Plot No.H-726 C, Road No. 9F2, V.K.I. Area, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
electric power drill in Jaipur
Report incorrect details









































