
Liquid Electric Powered Automatic Milk Packing Machine
Price: 1062000.00 INR / Unit
(900000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1200000.00 INR / Unit
Weight :
1000.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Type | Other |
| Feature | Heavy Duty Machine, Durable, Less Power Consumable, Highly Efficient |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-240 AC Volt (v) |
| Weight (kg) | 1000.00 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | No |
| Main Domestic Market | All India |
| Max Quantity | 100 |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Weight | 1000.00 Kilogram |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Unit/Units |
| Min Quantity | 1 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Currency | INR |
| Brand Name | Sri Vyshnavi Packaging Systems |
| Pkg Box Length | 36.00 in |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Color | Silver |
| MRP | 1200000.00 INR |
| Pkg Box Height | 70.00 in |
| Moq | 1 |
| Price | 900000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition: New
Frequency: 50 Hz
Usage/Application: Industrial
Features:-
Low Power Consumption
High Performance
User Friendly
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sri Vyshnavi Packaging Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Sri Vyshnavi Packaging Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ADLFS8771N1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ADLFS8771N1Z1
Hyderabad, Telangana
Managing Partner
Mr Damodar Gupta
Address
4-12-1000 AND 1001 FLAT No. 403, HUDA SAI NAGAR, VANASTALIPURAM, HAYATHNAGAR, Hyderabad, Telangana, 500070, India
milk packing machine in Hyderabad
Report incorrect details



































