
Electric Powered Automatic Camphor Tablet Making Machine - Stainless Steel Alloy, 220v | Eco Friendly, Plc Control, High Efficiency, Stable Operation
Price: 94400.00 INR
(80000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
98700.00 INR / Piece
Weight :
80.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Mix |
| Product Type | Camphor Tablet Making Machine |
| General Use | for Camphor manufacturing |
| Material | Stainless Steel Alloy |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Feature | Lower Energy Consumption, Stable Operation, High Performance, High Efficiency, ECO Friendly, Simple Control |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 98700.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Shipping Rate | 4.00 |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | order_percent |
| Mop | 1 |
| Color | Mix |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 120.00 cm |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Brand Name | Arya Industries |
| Pkg Box Height | 150.00 cm |
| Pkg Box Length | 120.00 cm |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Weight | 80.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Condition : New
Type : Camphor Tablet Making Machine
Application: Industrial
Usage/Application: To make camphor tablets
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
20CDOPB6782P1Z2
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 20CDOPB6782P1Z2
Deoghar, Jharkhand
Proprietor
Mr. Bharat Bhushan
Members since
1 Years
Address
Near- Jatahi More, Deoghar College Road, Deoghar, Jharkhand, 814112, India
camphor tablet making machine in Deoghar
Report incorrect details








































