
Electric Power Drill Machine - Premium Quality Materials, Advanced Technology | Reliable Performance, Skilled Supervision
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 710 Watts |
| Chuck Size | 10mm |
| Speed | 0-3000 rpm |
| Weight | 2 kg |
| Cord Length | 3 meters |
| Material | Metal & Plastic |
| Dimensions | 30x15x10 cm |
| Features | Powerful motor, Variable speed, Durable design, Ergonomic grip, Precise drilling, Easy handling |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INDIAN TRADING COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from INDIAN TRADING COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhusawal, Maharashtra
Name
Mr. Virendra Kumar
Address
H.N 2/782, Shanti Nagar, District Jalgaon, Near Urdu Girls High School, Bhusawal, Maharashtra, 425201, India
Report incorrect details




























