
Electric Power Drilling Machine - High-quality Components, Advanced Technology, Defect-free Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 500W |
| Speed | 0-2800 RPM |
| Chuck Size | 10mm |
| Weight | 1.8kg |
| Cord Length | 2m |
| Material | Metal,Plastic |
| Dimensions | 25x15x10cm |
| Features | Powerful Motor, Precise Drilling, Durable Build, Easy Handling, Versatile Use, Affordable Price |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KAWAL POWER TOOLS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from KAWAL POWER TOOLS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03ATIPS9046D1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ATIPS9046D1ZM
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Amarpal Singh
Address
652, Industrial Area B, Makkar Rd., Gill Road, Ludhiana, Punjab, 141003, India
Report incorrect details









































