
Silver Automatic Grade Electric Powered Verticle Type Pouch Packing Machine
Price: 336000.00 INR
(300000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
349500.00 INR / Piece
Weight :
40.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | 15 Days |
| Main Domestic Market | Central India, All India |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Currency | INR |
| Shipping Type | order_percent |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Color | Silver |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Price | 300000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| MRP | 349500.00 INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Height | 85.00 cm |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | Sky Packaging Solution |
| Weight | 40.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 40.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Driven Type : Electric
Machine Type : Automatic
Application : Powder Packaging
Features :
Excellent Functionality
Less Power Consumption
Minimum Maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sky packaging solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Sky packaging solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2018
GST NO
23KDGPS6133F1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23KDGPS6133F1ZF
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Lokesh Siloriya
Address
Sanwer road sector d indore mp Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
automatic pouch packing machines in Indore
Report incorrect details








































