
Electric Polishers Power Tools
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1200 W |
| Item Code | ET-180 |
| Weight | Range 5-10 kg |
| Speed | Variable |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | Range 400-600 mm |
| Material | Metal/Plastic |
| Usage | Polishing various surfaces, like cars or furniture |
| Features | Powerful motor, Easy use, Compact design, Smooth finish, Durable build, Efficient polishing |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AGGARWAL SALES CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from AGGARWAL SALES CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Pawan Aggarwal
Address
4446, Gali Shahtara, Ajmeri Gate, Delhi, Delhi, 110006, India
power tools in Delhi
Report incorrect details

































