
Electric Marble Cutter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 800W |
| Weight | 5kg |
| Blade Diameter | 4inch |
| Material | Steel, Plastic |
| Voltage | 220V |
| Usage | Cutting marble, granite, and other stones |
| Safety features | Guard |
| Features | Precise cuts, Easy operation, Durable design, Efficient cutting, Portable tool |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AGGARWAL SALES CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from AGGARWAL SALES CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Pawan Aggarwal
Address
4446, Gali Shahtara, Ajmeri Gate, Delhi, Delhi, 110006, India
marble cutter in Delhi
Report incorrect details

































