
Manual Electric Mcb Switch
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Inam Plastic
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 80x60x40 mm |
| Current Rating | 10-63A |
| Voltage Rating | 230V AC |
| Number of Poles | 2 |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Trip Curve | C |
| Features | Safe operation, Easy installation, High durability, Robust design, Long lifespan, Reliable performance, Premium quality, Cost effective |
| Product Type | Manual |
| Application | Electrical |
| Protection Level | Other |
| Warranty | 6 months |
| Payment Terms | Others |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ACUPI5400Q1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACUPI5400Q1Z2
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Inam
Address
C-115, Laxmi Park, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details































