
Electric Ketchup Packaging Machine - Application: Beverage
Price: 90000.00 INR / Unit
(90000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1000 x 600 x 1500 mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220 V |
| Filling Range | 50-500 ml |
| Packaging Speed | 50-100 bags/min |
| Weight | 200 kg |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Accurate Filling, Compact Size, Low Maintenance, Cost-Effective, User-Friendly |
| Color | Silver |
| Product Type | Packaging Machine |
| Application | Food, Beverage |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Feature | High Performance, ECO Friendly, Lower Energy Consumption |
| Warranty | 1 year |
| Supply Ability | 30 Per Month |
| Delivery Time | 15 Days |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | JSN ENGINEERS |
| Price Type | fixed |
| Color | Silver |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 90000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
500
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23DUZPK8560F1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23DUZPK8560F1Z1
Indore, Madhya Pradesh
Managing Director
Mr Vikrant Karnawat
Address
Plot No.-14, Sector-D2, Sanwer Road, Industrial Area, Indore, Madhya Pradesh, 452003, India
sauce filling machine in Indore
Report incorrect details






































