
Automatic Pickle Filling Machine - Stainless Steel, 30-60 Packets/min | Electric Drive, Automatic Grade, Polished Finish, Human Machine Interface
Price: 306800.00 INR / Unit
(260000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
306800.00 INR / Unit
Weight :
280.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Pickle Filling Machine |
| Material | Metal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Feature | Lower Energy Consumption |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 20 Days |
| Main Domestic Market | South India |
| Brand Name | SAMPACK INDIA CORPORATION |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| MRP | 306800.00 INR |
| Pkg Box Length | 91.00 cm |
| Price | 260000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 280.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 122.00 cm |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Height | 254.00 cm |
| Stock Quantity | 200 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAMPACK INDIA CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Liquid Filling Machines in bulk from SAMPACK INDIA CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
85
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AOOPM1228C1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
An ISO-9001:2015 Certified Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOOPM1228C1ZB
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Muthuadaikkalavan
Members since
5 Years
Address
Door No: 312/3c, SF.NO 13/2, Kannusamy Gounder Street, Sanganoor, Coimbatore, Tamil Nadu, 641027, India
automatic pickle filling machine in Coimbatore
Report incorrect details








































