
Electric Irons - Plastic & Metal, 250x120x100mm, 1000w, 230v | Durable Build, Easy Use, Fast Heating, Reliable Function
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 250x120x100mm |
| Material | Plastic, metal |
| Temperature Control | Dial |
| Usage | Household garment ironing |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Reliable function, Efficient ironing |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Dashrath Prasad
Address
Village Gijhore, Sector -53, Near Madan Mohan Malviya School Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
electric dry iron in Noida
Report incorrect details


































