
Candes Ei-107 Electric Iron - Lightweight Design, Non-stick Black Soleplate, Comfortable Hand Grip, Swivel Cord For Effortless Ironing Sessions
Price: 379.96 INR
(322.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
705.00 INR / Piece
Weight :
700.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
6
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | White |
| Soleplate Material | Non-stick |
| Power | 750-1000W |
| Weight | 1kg |
| Dimensions | 250x120x100 mm |
| Usage | Household garment ironing |
| Safety Features | Power indicator |
| Features | Lightweight, Portable, Non-stick, Easy ironing, Comfortable grip, Quick ironing, Swivel cord |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 16.00 cm |
| Currency | INR |
| Brand Name | Candes |
| MRP | 705.00 INR |
| Price | 322.00 INR (Approx.) |
| Weight | 700.00 Gram |
| Mop | 6 |
| Pkg Box Height | 13.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 30 |
| Moq | 6 |
| Product Unit | 6 Piece/Pieces |
| Pkg Box Breadth | 11.00 cm |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 6 |
| Minimum Order Quantity | 6 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CHAPERSONS SERVICES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from CHAPERSONS SERVICES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAJCC2466J1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAJCC2466J1ZC
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Sudesh Kumar
Address
B No. A-86, Ground Floor, Sector 69, Noida, Uttar Pradesh, 201307, India
electric iron in Noida
Report incorrect details

































