
Dua Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | Black |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.2 kg |
| Dimensions | 30x12x15 cm |
| Material | Metal, Plastic |
| Voltage | 230V |
| Usage | Household garment ironing |
| Features | Fast heating, Even heating, Easy use, Durable build, Reliable performance |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dua International has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Dua International at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Sidak Dua
Address
Plot No.4063/1, Street No.1, Shimlapuri, Jail Road, Daba Road, Near Arora Palace, Ludhiana, Punjab, 141013, India
electric iron in Ludhiana
Report incorrect details


































