
Em Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1kg |
| Plate Material | Non-stick |
| Dimensions | 25x12cm |
| Usage | Household clothing ironing |
| Safety Features | Thermal Fuse |
| Features | Easy Use, Fast Heating, Efficient, Durable, Reliable |
| Payment Terms | Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Em Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Em Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Cuddalore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Mohamed Nasar Ali
Address
20/33, Bharathi Road,New Cinema Hall, Cuddalore, Tamil Nadu, 607003, India
electric iron in Cuddalore
Report incorrect details









































