
Automatic Gas Stove - High-efficiency Burner Design | Versatile Fuel Compatibility, Easy-to-use Controls
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Burner Material | Stainless Steel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 40x30x10 cm |
| Weight | 3 kg |
| Gas Type | LPG |
| Power | 3000 W |
| Usage | Home cooking in Cuddalore, Tamil Nadu, India |
| Features | Automatic Ignition, Single Burner, Easy Cleaning, Durable Design, Safe Operation, Compact Size, Efficient Cooking |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Em Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Stove Burners in bulk from Em Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Cuddalore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Mohamed Nasar Ali
Address
20/33, Bharathi Road,New Cinema Hall, Cuddalore, Tamil Nadu, 607003, India
Report incorrect details

































