
Virtue Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1kg |
| Color | Blue |
| Soleplate Material | Non-stick |
| Cord Length | 1.5m |
| Usage | Household garment ironing |
| Features | Easy use, Fast heating, Durable build, Efficient ironing, Reliable performance |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Virtue Global has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Virtue Global at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rajat Nagrani
Address
Plot No. 963B, Ground Floor, Rani Bagh, Near Bus Stand, Delhi, Delhi, 110034, India
electric iron in Delhi
Report incorrect details
































