
Allora Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | Red |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.2kg |
| Soleplate Material | Aluminum |
| Temperature Control | Thermostat |
| Cord Length | 1.5m |
| Usage | Household clothing ironing |
| Features | Easy use, Low power, Efficient ironing, Durable build |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Allora Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Allora Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Sudhanshu Jain
Address
482, M.G. Road, Opp. Topkhana Post Office, Indore, Madhya Pradesh, 452007, India
electric iron in Indore
Report incorrect details


































