
Electric Insect Killer - Durable Design, Effective Fly Catcher For Hotels, Kitchens, And Warehouses
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, plastic |
| Dimensions | 25x15x10 cm |
| Wattage | 20W |
| Voltage | 220V |
| Light Type | UV |
| Grid type | Metal |
| Weight | 2kg |
| Features | Effective killing, Easy to use, Durable design, Wide coverage, Safe operation, Energy efficient, Quiet operation |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ability Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mosquito Repellents in bulk from Ability Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
36ALQPA5700N1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ALQPA5700N1ZX
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Abdul Majeed
Address
# 2-158/1, IDA Jeedimetla, Venkatram Nagar Colony, Suraram, Hyderabad, Telangana, 500055, India
electric insect killers in Hyderabad
Report incorrect details






















