
Electric Insect Killer Machine - Dual Tube Design, Effective For Indoor And Outdoor Use, Ideal For Offices, Hospitals, Homes
Price: 2000 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 25x20x15 cm |
| Weight | 2 kg |
| Power | 220V |
| Tubes | 2 UV tubes |
| Wattage | 20W |
| Grid | Metal grid |
| Features | Effective killing, Easy to use, Safe operation, Wide coverage, Durable design, Quiet operation, Energy efficient |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | Uttarakhand, Uttarakhand, All India |
Product Overview
Key Features
Condition: New
Number of Tubes: 2
Usage/Application: Office, Hospitals, Homes, Etc
Power Source: Electric
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Logos Air Curtains has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mosquito Repellents in bulk from Logos Air Curtains at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Vijay Xavier
Address
17 & 18, Secretariat Nagar, Kannadapalayam, Avadi, Chennai, Tamil Nadu, 600062, India
electric insect killers in Chennai
Report incorrect details





























