
Electric Insect Killers By Deccan Foggers
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Insect Killer |
| Color | White |
| Dimensions | 50x30x20 cm |
| Power | 220V, 50Hz |
| Material | Metal, Plastic |
| Lamp Type | UV |
| Usage | Indoor insect control, restaurants, homes, warehouses. |
| Weight | 5 kg |
| Features | Instant killing, Sturdy design, Effective control, Easy operation, Wide coverage |
Product Overview
Key Features
Features:
Sturdy
Instant killing
Completely tested
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Deccan Foggers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mosquito Repellents in bulk from Deccan Foggers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Narasimha K.
Address
Survey No.L-75/1, Mannapuram Gold Building, Chinna Thokatta, New Bowenpally, Secunderabad, Telangana, 500011, India
electric insect killers in Secunderabad
Report incorrect details






























