
Dona Plate Making Machine By Tool Tech Engg. Works
Price: 135000 INR / Unit
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Power | Electric Motor |
| Material | Steel |
| Dimensions | 150x80x100 cm |
| Weight | 200 kg |
| Capacity | 2000 plates/hour |
| Plate Size | 6-12 inch |
| Voltage | 220V |
| Features | High Speed, Rust Free, Durable, Efficient, Easy Use, Corrosion Resistant, Automatic, Industrial Grade |
| Type | Other, Dona Plate Making Machine |
| Computerized | No |
| Control System | Human Machine Interface |
| Color | Blue |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Country Of Origin : Made In India
Condition : New
Grade : Industrial
Power Source : Electric
Corrosion Resistant : Yes
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TOOL TECH ENGG. WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from TOOL TECH ENGG. WORKS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
5
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BCSPK9573P1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BCSPK9573P1ZD
Delhi, Delhi
Sales Manager
Mr. Sameer
Address
B -43, GALI NO. 5, JOSHI COLONY, Delhi, Delhi, 110093, India
Report incorrect details






























