
Dona Making Machine
Price: 45000.00 INR
(45000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Paper bowl maker |
| Dominant Color | Light blue |
| Power Consumption | 1-5 kW |
| Dimensions | 1m x 1m x 1m |
| Weight | 100-500 kg |
| Material | Steel |
| Production Rate | 100-1000/hr |
| Usage | Making paper dona bowls via hot press |
| Safety Standards | CE compliant |
| Features | High efficiency, Low cost, Easy install, Durable, Reliable, Precise, Low maintenance |
| Supply Ability | 10 to 15 Machines Per Month |
| Packaging Details | Wooden Boxes |
| Main Domestic Market | All India |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Brand Name | M. D. ENGINEERING |
| Stock Quantity | 15 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1985
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AJEPH3630A1ZT
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AJEPH3630A1ZT
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Haider
Address
Plot No. 32, Arya Nagar, Neelam Industrial Area Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201102, India
Report incorrect details










































