
Domestic Appliance Handles And Knobs
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
50
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Diameter | 30mm |
| Height | 40mm |
| Finish | Chrome |
| Weight | 50g |
| Mounting | Screw |
| Packaging | Box |
| Features | Durable, Stylish, Easy Install, Smooth finish, Robust build, Alluring design |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Product Overview
Key Features
Its Features are:
Wear resistant
Superb finishing
Robust construction
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMITY THERMOSETS (P) LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Doors/Windows Accessories & Fittings in bulk from AMITY THERMOSETS (P) LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AABCA3840N2ZP
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AABCA3840N2ZP
Valsad, Gujarat
Account manager
Mr. Anil Saroj
Address
Survey No. 38, State Highway No 6, Sarodhi, Valsad, Gujarat, 396030, India
aluminium door handle in Valsad
Report incorrect details










































