
Dome Shaped Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Dimensions | 70 x 70 mm |
| Resolution | 720p |
| Material | ABS Plastic |
| Power | 12V DC |
| Cable Length | 3m |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance |
| Weight | 200g |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Clear video, Easy install, Durable design, Reliable performance, Compact size, Cost effective |
Company Details
BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD., Established in 2004 at Hyderabad in Telangana, is a leading Importer,Supplier,Trading Company of Surveillance Equipment in India. BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dome Shaped Camera, BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. has made a reputed name for itself in the market with high-quality Dome Shaped Camera, IR Dome Camera, IR Water Proof Camera, etc.
Focusing on a customer-centric approach, BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from BHAAVESH SECURE TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Bhaskar A.
Address
H.No.7-65, Flat No: 201A, First Floor, Haripriya Complex, Habsiguda, Hyderabad, Telangana, 500007, India
dome cameras in Hyderabad
Report incorrect details

































