
Dome Security Cameras
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
S. Kumar
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | Sony CCD |
| Effective Pixels | 752x582 |
| Horizontal Resolution | 480TVL |
| Minimum Illumination | 0.1Lux |
| Lens Mount | 3.6mm |
| Power Requirement | DC12V |
| Power Consumption | 400mA |
| Dimensions | 94x77mm |
| Weight | 400g |
| Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in commercial and residential areas |
| Features | Compact design, Easy installation, Superior image, Night vision, Durable finish, Lightweight |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S KUMAR & COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S KUMAR & COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sanjay Sharma
Address
Eden House, Room No. - 106, 15, Gangadhar Babu Lane, Kolkata, West Bengal, 700012, India
security camera in Kolkata
Report incorrect details


































