
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3 Sony CCD |
| Effective Pixels | 752x582 |
| Horizontal Resolution | 480 TVL |
| Lens | 4-9mm Varifocal |
| IR LEDs | 22 pieces |
| Power Requirement | DC 12V |
| Usage | Security surveillance in restaurants, colleges, malls, and apartments |
| Weight | 400g |
| Dimensions | 94x77mm |
| Material | Plastic |
| Features | High resolution, Easy mount, Long life, Superior image, Night vision, Wide range |
Company Details
S KUMAR & COMPANY, Established in 2010 at Kolkata in West Bengal, is a leading Supplier,Trading Company of Surveillance Equipment in India. S KUMAR & COMPANY is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dome Camera, S KUMAR & COMPANY has made a reputed name for itself in the market with high-quality 4Channel H.264 Digital Video Recorder, 700 TVL Outdoor True Day Night IR Bullet Camera, 800 TVL Outdoor True Day Night IR Bullet Camera, etc.
Focusing on a customer-centric approach, S KUMAR & COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S KUMAR & COMPANY at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, S KUMAR & COMPANY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S KUMAR & COMPANY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sanjay Sharma
Address
Eden House, Room No. - 106, 15, Gangadhar Babu Lane, Kolkata, West Bengal, 700012, India
cctv dome camera in Kolkata
Report incorrect details


































