
Dome Ir Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Vandal
In Stock
Product Specifications
| Sensor | 1/3" CCD |
| Resolution | 700TVL |
| IR LEDs | 35 |
| Lens | 3.6mm Fixed |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 12VDC |
| Usage | Outdoor security surveillance |
| Weight | 0.4kg |
| Operating Temperature | -10°C to 45°C |
| Features | IR Illumination, High Resolution, Vandal Resistant, IP66 Rated, Easy Installation, Reliable Security |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Director
Mr. C. Desai
Address
Dr.No.1-11-200, Majestic Mansions Apt E205, Begumpet, Hyderabad, Telangana, 500016, India
dome cameras in Hyderabad
Report incorrect details


































