
Dome Cameras
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 0.5kg |
| IR LEDs | 12pcs |
| Usage | Surveillance in malls, stores, offices, and other locations |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Ingress Protection | IP66 |
| Features | Compact design, Sturdy build, Harsh weather, Clear image, Reliable surveillance, Cost-effective, Easy install |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hisar, Haryana
Director
Mr. Prahlad Soni
Address
Shiv Nagar, Main Market, Dcm, Dist., Hisar, Haryana, 125001, India
dome cameras in Hisar
Report incorrect details

































