
Dome Ir Camera - High-grade Material, Sleek Design, Optimal For Surveillance In Offices And Public Spaces
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Resolution | HD |
| IR LEDs | 36 |
| Power Supply | 12V |
| Dimensions | 100mm |
| Usage | Security surveillance in offices, shops, and public areas. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | 66 |
| Features | IR imaging, Dome design, Surveillance, High quality, Easy Install |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EI Automation Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from EI Automation Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennimalai, Tamil Nadu
Junior Engineer
Ms. Suganya
Address
No.:34/5, Krishnasamy Salai, Ayanambakkam, Near KONE Elevators, Chennimalai, Tamil Nadu, 600095, India
Report incorrect details








































