
Dome And Ir Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm |
| Usage | Security and surveillance applications; monitoring areas in low-light conditions. |
| Weight | 0.5kg |
| Features | IR vision, Dome design, Night vision, Wide angle, Surveillance use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Krishna Technology at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2007
GST NO
08AFIPC1454K1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AFIPC1454K1ZI
Bikaner, Rajasthan
PROPRIETOR
Mrs. Swati Khandelwal
Address
Opp. S.B.B.J (Ind. Area), Rani Bazar, Bikaner, Rajasthan, 334001, India
dome cameras in Bikaner
Report incorrect details





























