
Cctv Camera - Plastic, 139.9x99.9mm, White | 2mp-8mp, Wi-fi, Waterproof, Dome Design For Indoor/outdoor Use
Price: 2580 INR / Box
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20 Box
In Stock
Product Specifications
| Dimension (L*W*H) | 139.9 X 99.9 Millimeter (mm) |
| Weight | 300 Grams (g) |
| Color | White |
| Input Power | 230 V Volt (V) |
| Frequency | 50 Hertz (HZ) |
| Usage | Home |
| Material | Plastic |
| Product Type | CCTV Camera |
| Camera Type | Video Camera |
| Sensor Type | CCD |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Wi-fi |
| Special Features | Water Proof |
| Remote Control | Yes |
| Application | Hotels, School, Other |
| Camera Size | 2-4 Inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Image/Video Quality | 2MP (1080p), 4MP (1440p), 5MP (1920p) and 8MP (4K/2160p). |
| Power Supply | 220 - 250 V |
| Output Formats | Flash (Flv) And Mpg (And Its Evil Twin, Vob) |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 3000 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packed in Boxes |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Ideal for indoor and outdoor use
Ensures clear and detailed footage
Wi-Fi connectivity for convenience
Dome design for versatile installation
Enhanced security surveillance
Suitable for various environments
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MB Sales has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from MB Sales at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2019
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pardi, Gujarat
Proprietor
Mr Mohwiz
Address
Killa Pardi, National Highway No 8, Main Road, Near Pardi Police Station, Pardi, Gujarat, 396125, India
cctv camera in Pardi
Report incorrect details
































