
Dome Cctv Camera - Waterproof With Mega Pixel Lens | Auto Switching Day/night Functionality, Advanced Night Vision, Real-time Encoding System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 2MP |
| Lens Type | Fixed Iris |
| Night Vision Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Outdoor surveillance, security monitoring |
| IP Rating | IP66 |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| Features | Night vision, Waterproof, Auto switch, Real-time encoding, High resolution |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CENTRAL SECURITY SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from CENTRAL SECURITY SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Business Head Manager
Mr. Hitesh Motwani
Address
Plot no.B-32, First Floor, Roshan Manzil, Off Dattameghe College Road, Sector-3, Airoli, Navi Mumbai, Maharashtra, 400708, India
cctv dome camera in Navi Mumbai
Report incorrect details










































