
Dome Cctv Camera - Lightweight, Easy Installation | Long Life Durability For Retail And Restaurant Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 150mm |
| Usage | Retail store and restaurant surveillance |
| Weight | 1kg |
| IP Rating | 66 |
| Features | Long life, Lightweight, Easy install, High quality, Durable design, Clear image, Reliable Surveillance |
Product Overview
Key Features
Features:
Long life
Light weight
Easy installation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, White Route Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from White Route Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Yuvaraj D.
Address
No- 1 / 370, 1st Block, Mogappair West, Chennai, Tamil Nadu, 600037, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details










































