
Dome Cctv Camera - High Resolution, Compact Size | Advanced Technology For Enhanced Security
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Dark Gray |
| Resolution | HD 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Usage | Surveillance, Security monitoring, and indoor/outdoor use |
| Features | High resolution, Compact size, Advanced technology, Enhanced security, Reliable surveillance |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | Tamil Nadu |
Product Overview
Key Features
Features :
High resolution
Compact size
Advance technology
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gain Valuable Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Gain Valuable Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Product Consultant
Mr Nandhini Rajendran
Address
No:164/G4, Nisha Plaza, Karuneegar Street, Adambakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600088, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details









































