
Dome Cctv Camera - High Megapixel Resolution, Superior Video Compression & Durability Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 2MP |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance |
| Certifications | CE, RoHS |
| Features | High resolution, Video compression, Superior quality, Durable design, Easy installation, Reliable footage |
Product Overview
Key Features
Features:
* High megapixel resolution
* Video compression
* Superior quality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jay Emm Security Systems Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Jay Emm Security Systems Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
DIRECTOR
Mrs. Jaya Rai
Address
718, Pocket E, Mayur Vihar, Phase-II, Delhi, Delhi, 110091, India
dome cameras in Delhi
Report incorrect details









































