
Dome Cctv Camera By Shahani Security Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Lens | 2.8-12mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 120x120x80 mm |
| Usage | Security monitoring and surveillance of various locations, including residential and commercial properties and businesses. |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Weight | 0.5kg |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High quality, Optical zoom, Excellent design, Secure surveillance |
Product Overview
Key Features
Features :
Excellent design
Optical zooming
High picture quality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shahani Security Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shahani Security Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BJDPS0080F1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BJDPS0080F1ZK
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Rajesh Shahani
Address
Plot No. 8, Sangam Tower, Near Divya Steel Zone 1, M P Nagar, Bhopal, Madhya Pradesh, 462011, India
cctv dome camera in Bhopal
Report incorrect details







































