
Dome Cctv Camera - High Performance Surveillance System | Finest Quality, Easy To Install, Long Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | 12 |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Indoor and outdoor surveillance of commercial and residential areas |
| Dimensions | 100mm diameter |
| Weight | 200g |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Features | High quality, Easy install, Long life, Surveillance, Workplace use |
Product Overview
Key Features
Features:
Finest quality
Easy to install
Long functional life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Omkar Enterprises - HP Original Cartridge Store has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Omkar Enterprises - HP Original Cartridge Store at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Narayanan
Address
New No: 40, Old No: 15, Next To Nagesh Theatre, Krishna Street, Pondy Bazaar, Parthasarathy Puram, T.Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600017, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details










































