
Dome Cctv Camera - 1 Megapixel Cmos, 720p Hd Resolution, 3.6mm Lens | Night Vision Up To 20m, Motion Sensor, Indoor Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Camera Type | Dome |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Size | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m |
| Frame Rate | 25/30fps |
| Usage | Security surveillance indoor applications |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | HD Video, Night Vision, Motion Detect, Indoor Use, Wired System, Affordable Price |
Product Overview
Key Features
Dahua Make Analog HDCVI Dome Wired HD Camera, 25/30fps @720P, 1/2.9" 1 Megapixel CMOS, ICR, Day & Night 20m Smart IR LED, 3.6 lens, Motion Sensor, Indoor, long distance real-time transmission
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Intelitech Solutions Pvt. Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Intelitech Solutions Pvt. Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
Name
Mr. Rajesh Kaka
Address
TF-01, SIGNATURE PLAZA OPP, GHELANI PETROL PUMP, NIZAMPURA, MAIN ROAD, Vadodara, Gujarat, 390002, India
cctv dome camera in Vadodara
Report incorrect details









































