
Dome Camera (Ccd4)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100x80 mm |
| Usage | Security surveillance and monitoring in various settings, including homes, businesses, and industrial applications |
| Features | High speed, Long distance, Optical zoom, Small size, Reasonable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Cam Craft Cctv Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Cam Craft Cctv Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Head - Sales
Mr. Vikas Panwar
Address
727/6A/3B, st. no. 17, punjab mata nagar, pakhowal road, Ludhiana, Punjab, 141013, India
Report incorrect details








































