
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Jai Paras Trading Co.
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Wide-angle |
| Power Consumption | 12V |
| Housing Material | Metal |
| IR LEDs | Yes |
| Usage | Security surveillance in offices, colleges, and schools. |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 250g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP Rating | 66 |
| Features | High resolution, Energy efficient, Compact design, Flawless finish, Security applications |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAI PARAS TRADING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from JAI PARAS TRADING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rohtak, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Shubham Jain
Address
Partap Talkies, 1st Floor, Shori Cloth Market, Rohtak, Haryana, 124001, India
Report incorrect details

































