
Cctv Camera Power Supply
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Jptc
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 120-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 1A-2A |
| Dimensions | 100x60x30mm |
| Weight | 0.5kg |
| Material | ABS plastic |
| Protection | Overload |
| Usage | CCTV camera power, security systems, schools, colleges, roads |
| Features | High performance, Easy usage, Rugged design, Low maintenance, Reliable power, Secure operation |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAI PARAS TRADING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from JAI PARAS TRADING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rohtak, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Shubham Jain
Address
Partap Talkies, 1st Floor, Shori Cloth Market, Rohtak, Haryana, 124001, India
cctv power supply in Rohtak
Report incorrect details




























