
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Min. Illumination | 0.1Lux |
| Video Output | CVBS |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security surveillance in offices, schools, and colleges |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 120 x 120 mm |
| Weight | 500g |
| Features | High resolution, Wide angle view, Night vision, Easy Installation, Durable casing, Remote monitoring, Cost effective |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2011
GST NO
07BCHPS3080E1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BCHPS3080E1ZL
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Harmeet Singh
Address
Plot No. 1C/113, Ramesh Nagar, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details
































