
Dome Camera - Durable Housing, Compact Design | Enhanced Safety Monitoring, Emergency Response Utility
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Gray |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Ingress Protection | IP66 |
| Usage | Security surveillance in factories, emergency rescue and accident monitoring |
| Dimensions | 150mm dia |
| Features | Wide viewing, High resolution, Night vision, Durable casing, Easy install, Remote monitoring, Weatherproof, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, kalan digital industrial co.,ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from kalan digital industrial co.,ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Establishment
1982
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Erica Liu
Address
lixiang street, futian district, Shenzhen, Guangdong, 510018, China
dome cameras in Shenzhen
Report incorrect details

































