
Cctv Dome Camera - High-end Technology, Versatile Technical Configurations, Quality-proven Components
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | MCP-350A |
| Housing Material | Plastic |
| Image Sensor | 1/3" |
| Resolution | 720p |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance of buildings, parking lots, and other areas requiring outdoor camera surveillance |
| Features | High-resolution video, Wide viewing angle, Weatherproof casing, Easy installation, Remote monitoring, Affordable price |
| FOB Port | Shekou Port / Yantian Terminals |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Western Union, Paypal |
| Supply Ability | 1000 per day |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples available with shipping and taxes paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Middle East, South America, Africa, Western Europe, Asia, Central America, North America |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shenzhen Maverick Security Electronics Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Shenzhen Maverick Security Electronics Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ms. Cindy Liao
Address
1801 3C Cloud Park Bantian street longgang district. Shenzhen, Guangdong, 518000, China
cctv dome camera in Shenzhen
Report incorrect details





























