
Dome Camera - 1/3" Inch Sony Color Sensor, 420/480 Tvl Resolution, 3.6 Mm Lens, 0.01 Lux Minimum Illumination, Ir Range 10-15 Mtr | Compact Design For Round-the-clock Security, Ideal For Hotels And Retail
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony |
| Resolution | 420 TVL |
| Min Illumination | 0.01 Lux |
| Video Output | 1.0Vp~p 75ohms |
| IR Range | 10-15 Mtr |
| Lens | 3.6 mm |
| Power Supply | DC12V |
| Dominant Color | Black |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance in hotels, public areas, and retail spaces. |
| Product Type | Dome Camera |
| Features | Compact size, Easy install, Round the clock security, Minimal intrusion, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Product Features:
Image Sensor : 1/3" Inch
Sony Color Dome
Horizontal Resolution :
420 TVL/480 TVL
Min Illumination : 0.01 Lux
Video Output : 1.0Vp~p 75ohms
IR Range : 10-15 Mtr
Lens : 3.6 mm
Power Supply : DC12V 10%
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agastya E-Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Agastya E-Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2012
GST NO
36ABKFA0022B1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ABKFA0022B1Z9
Hyderabad, Telangana
MD
Mr. Amarnath Reddy
Address
# 6-3-630/5, 1st Floor, Anand Nagar Colony, Beside Sridhar Function Hall, Khairatabad, Hyderabad, Telangana, 500004, India
cctv dome camera in Hyderabad
Report incorrect details








































