
Dome Camera - Compact Size, Easy Installation | High Memory, Record And Play, Effortless Video Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance in hotels, restaurants, and public areas |
| Dimensions | 100x100x70mm |
| Features | Video Surveillance, Easy Operation, High Memory, Record and Play |
Product Overview
Key Features
Features:
* Record and play
* High memory
* Video surveillance
* Easy to operate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Gessi Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Gessi Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Sudhakar R
Address
115/1, 1St Floor, SKP Building, Vellakinar Main Road, Thudiyalur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641034, India
dome cameras in Coimbatore
Report incorrect details








































