
Dome Camera By I V Communications Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100 mm |
| Usage | Indoor/Outdoor surveillance, security monitoring. |
| Power Supply | 12V DC |
| Features | Wide view, Clear image, Easy install, Durable design, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, I V Communications Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from I V Communications Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACI0675E1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACI0675E1ZV
New Delhi, Delhi
GENERAL MANAGER
Mr. R. N. Sharma
Address
84, Adhchini, Aurobindo Marg, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details








































